Radość życia czerpią z pasji, a ich siłą jest otwartość. Radca prawny, który po godzinach zajmuje się psią behawiorystką, a także wiceprezes dużej spółki produkującej pompy ciepła kultywujący tradycje 9 Pułku Ułanów Małopolskich, to tylko wybrani goście opolskiej PechaKuchy.
PechaKucha wróciła do Opola. I zostanie z nami na dłużej. 18 listopada w Beninie, na Wyspach Owczych, Tajwanie i w Opolu o swoim życiu, pomysłach, projektach i ideach w krótkich prezentacjach opowiedzieli prawdziwi pasjonaci. Formuła jest prosta: prezentacja liczy 20 slajdów, a każdy slajd jest wyświetlany przez 20 sekund. Bez możliwości zatrzymania czy cofnięcia pokazu! Dzięki takiej formie przekaz jest zwięzły, przykuwa uwagę i nikt się nie nudzi.
Spotkania pod hasłem PechaKucha Night od lat przyciągają tłumy w ponad 600 miastach całego świata! Sama formuła została wymyślona przez japońskich architektów i oznacza… gadu gadu. W Opolu spotkanie odbyło się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
– Hasłem tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest elastyczność bez granic. Chcemy promować kreatywne podejście do życia i pokazać, że nieszablonowa pasja może być motorem napędowym do działania. Także, a może szczególnie w biznesie – mówiła Aleksandra Szubryt, koordynatorka Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Opolu.
Opolska Pecha Kucha odbyła się w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Na widowni zasiadło blisko 100 osób. Na scenie zaprezentowali się:
Adam Niesłony – nauczyciel akademicki Politechniki Opolskiej, który po godzinach nadaje przedmiotom drugie, a czasem nawet trzecie życie;
Tworząca biżuterię z betonu Dominika Holeczek, właścicielka Junona Pracownia;
O czułym oku i fotograficznej wrażliwości opowiedział Jarosław Małkowski z Agencji Fotograficznej Bank Foto;
Małgorzata Olkuska – studentka III roku Zarządzania w WSB w Opolu, pasjonatka przedmiotów ze skóry;
Robert Galara – wiceprezes firmy Galmet, wielbiciel historii Polski i historii lokalnej. Aktywny członek Stowarzyszenia kultywującego tradycje 9 Pułku Ułanów Małopolskich;
Mateusz Moryto – Radca Prawny w Kancelarii Zagawa & Partnerzy, który potrafi czarować psy i … kury;
Szymon Godyla – właściciel pałacowej winnicy Godyla, enolog, radny województwa opolskiego;
Sławomir Janecki – dyrektor eksportu na Azji i Afrykę, Członek Zarządu zakładu w Ghanie, autor książki 101 rzeczy, których dorośli mogą uczyć się od dzieci. Prezes klubu BDC i Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Nowi goście i miejsce, sprawdzona formuła. PechaKucha wróci do Opola w 2023 roku!
Projekt był finansowany ze środków Urzędu Miasta Opola w ramach zadania pn. „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Opolu 2022” umowa nr CDO-ROP.525.16.2022